Так, ігрові ноутбуки можуть бути хорошими для редагування відео, але враховуйте ці важливі фактори при виборі!

 

характеристики

Зрештою, все зводиться до характеристик апаратного забезпечення ігрового ноутбука. Ігри самі по собі є досить ресурсоємним робочим навантаженням, тому ігрові ноутбуки часто добре обладнані для виконання багатьох інших завдань, наприклад редагування відео.

Вибираючи ігровий ноутбук для редагування відео, ви захочете зосередитися на процесорі, графічному процесорі, пам’яті та якості екрана.

ЦП, графічний процесор і оперативна пам'ять

Ці ключові характеристики остаточно визначатимуть досвід редагування відео на вашому ноутбуці. Тут важко дати узагальнені пропозиції, оскільки необхідно враховувати низку факторів.

Відеофайли, які ви редагуєте, є змінною, яка впливає на продуктивність. Наприклад, різні кодеки, бітрейти та роздільна здатність працюватимуть по-різному на різному обладнанні.

Під час вибору ігрового ноутбука для редагування відео також слід враховувати ваше програмне забезпечення для редагування відео. Наприклад, DaVinci Resolve може отримати більше переваг від потужного графічного процесора, тоді як Adobe Premiere може отримати більше переваг від потужнішого ЦП. Більше пам’яті особливо корисно для великих проектів і розмірів файлів.

Екран

Екран стане ключовим фактором при виборі ігрового ноутбука для редагування відео. Звісно, ​​це залежить від рівня якості, який ви бажаєте створити, але якісніший екран полегшить роботу. Це може бути менш важливим, якщо ви переважно редагуєте за допомогою зовнішнього монітора, підключеного до ноутбука.

Наприклад, наявність екрану з точною передачею кольорів для градації кольорів покращить кінцевий результат. Сьогодні доступно кілька варіантів екрану, включаючи OLED і Mini LED для ноутбуків, хоча зазвичай більшість моделей, розроблених для ігор, мають IPS або подібні панелі з високою частотою оновлення.

Вони за своєю суттю непогані, і насправді можуть бути досить хорошими – це залежить лише від конкретної панелі. Як правило, панелі вищої якості збільшують вартість ноутбука, тому вам потрібно перевірити відгуки щодо характеристик екрану, таких як кольорова гама, точність кольору, яскравість і контрастність.

Екран є однією з перших областей, де бюджетні ігрові ноутбуки скорочують витрати. Хоча ви, звичайно, можете редагувати відео за допомогою бюджетних ігрових ноутбуків початкового рівня, не чекайте чудової якості екрана.

Деякі ігрові ноутбуки можуть мати опцію екрана 4K 60 Гц, яка має дуже високу колірну гамму та яскравість, а також опцію 1080p 144 Гц, але з нижчою гамою кольорів. Останнє, звичайно, краще для ігор, тому вам потрібно зробити компроміс, виходячи з того, яке робоче навантаження для вас важливіше.

Ноутбуки Creator

До того , як Nvidia анонсувала ноутбуки Studio на Computex 2019 , ігрові ноутбуки та іноді бізнес-ноутбуки були вашим найкращим вибором для редагування відео.

Сьогодні існує багато фірмових ноутбуків, які краще підходять для творчої роботи, але загалом ігровий ноутбук все одно матиме достатньо потужності для редагування відео.

Ноутбуки Creator, як правило, більше зосереджуються на речах, які важливі для творців, наприклад на екрані вищої якості (зазвичай із нижчою частотою оновлення порівняно з ігровими ноутбуками) та інших додаткових функціях, як-от слоти для SD-карт.

Ігровий ноутбук чи ноутбук Creator?

Оскільки для редагування відео все ще потрібен хороший процесор, графічний процесор і пам’ять, ноутбуки Creator, як правило, досить добре справляються з іграми. Якщо ви в основному зосереджені на редагуванні відео з деякими іграми збоку, я б спочатку розглянув ноутбук для авторів. З іншого боку, якщо ви зосереджені на іграх з деяким редагуванням відео збоку, то ігровий ноутбук може бути кращим вибором.

Звичайно, якщо вам не потрібна портативність, то настільний ПК буде краще поєднувати з вибраним вами екраном, але якщо портативність важлива, тоді це ваші варіанти.