Як вимкнути Optimus на ігровому ноутбуці

 Я не ркомендуємо вносити зміни в біос ноутбука, всі зміни в біос клієнт проводить на свій ризик.

Всі ноутбуки в яких можна вимкнути Optimus цю фукцію мають в фірмовій утиліті.

Як дізнатися, чи є у вашого ігрового ноутбука перемикач MUX

Різні ноутбуки одного бренду можуть мати різні варіанти, ніж показано тут. З мого досвіду, здебільшого вони загалом однакові. Тим не менш, відмінності між поколіннями апаратного забезпечення більш поширені.

 

Acer

Відкрийте програму Predator Sense і виберіть піктограму шестерінки у верхньому правому куті. Натисніть «Лише дискретний GPU», щоб внести зміни. Для завершення процесу буде потрібно перезавантаження.

 

Alienware

У мене був лише Alienware m15 R5 для тестування цієї функції, і він не має жодного зовнішнього програмного забезпечення для використання перемикача MUX. Вам потрібно завантажитися в BIOS (увімкніть і продовжуйте натискати F2). Перейдіть на вкладку «Додатково» та виберіть «Увімкнути гібридну графіку» за допомогою клавіш зі стрілками та натисніть клавішу enter, щоб змінити її на потрібне налаштування. Після завершення перейдіть до виходу, збережіть зміни та вийдіть із BIOS.

 

Аоrus

Відкрийте програмне забезпечення AORUS Control Center. Виберіть вкладку «Менеджер» і за потреби перемкніть «Графічний перемикач». Для завершення процесу буде потрібно перезавантаження. Ноутбуки Gigabyte можуть бути схожими, але вони часто перепродаються моделями Clevo, тому перевірте програмне забезпечення Control Center.

 

ASUS

Відкрийте програмне забезпечення ASUS Armory Crate. У розділі «Конфігурація системи» за потреби перемикайте параметр «Режим GPU» між дискретною графікою та Optimus. Для завершення процесу буде потрібно перезавантаження.

 

Dell

У мене був лише Dell G15 5515 для тестування з цією функцією, і він не має жодного зовнішнього програмного забезпечення для використання перемикача MUX. Вам потрібно завантажитися в BIOS (увімкніть і продовжуйте натискати F2). Перейдіть на вкладку «Додатково» та виберіть «Увімкнути гібридну графіку» за допомогою клавіш зі стрілками та натисніть клавішу enter, щоб змінити її на потрібне налаштування. Після завершення перейдіть до виходу, збережіть зміни та вийдіть із BIOS.

 

HP

Відкрийте програмне забезпечення OMEN Gaming Hub, виберіть вкладку «Graphics Switcher» і перемикайтеся між гібридним і дискретним режимами. Для завершення процесу буде потрібно перезавантаження.

 

MSI

Відкрийте програмне забезпечення MSI Dragon Center і виберіть «Загальні налаштування». За потреби змініть параметр «GPU Switch» між режимом дискретної графіки або режимом MSHybrid Graphics (Optimus увімкнено). Для завершення процесу буде потрібно перезавантаження.

 

Lenovo

Відкрийте програмне забезпечення Lenovo Vantage, праворуч має бути перемикач «Гібридний режим». Увімкнений гібридний режим означає, що Optimus увімкнено, гібридний режим вимкнено вимикає Optimus. Для завершення процесу буде потрібно перезавантаження.

 

Razer

Відкрийте програмне забезпечення Razer Synapse, перейдіть до меню «Система», а потім до вкладки «Продуктивність», змініть налаштування в розділі «Режим GPU». Для завершення процесу буде потрібно перезавантаження.

 

Я все ще не можу знайти!

Якщо сумніваєтеся, просто перегляньте налаштування, доступні через програмне забезпечення основного центру керування ноутбука. Якщо там нічого немає, перегляньте BIOS. Більшість ноутбуків, які дозволяють перемикати перемикач MUX за допомогою програмного забезпечення, також дають вам можливість через BIOS, але не обов’язково навпаки, як у випадку з Dell G15 5515, згаданим вище.