Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог

Як перевірити потужність відекарти (TGP) для ноутбуку

Як перевірити потужність відекарти (TGP) для ноутбуку

Два ноутбуки з однаковою графікою можуть не працювати однаково. Продуктивність залежить від обмеження потужності GPU.

На жаль, у більшості випадків обмеження потужності не вказано в технічних характеристиках, тож як це дізнатися? Давайте розглянемо, як можна легко перевірити TGP графічного процесора на ноутбуці та що ви можете зробити, щоб дізнатися це для ноутбука, який ви не можете перевірити.

 

Для ноутбука, до якого у вас є доступ

Що повідомляє програмне забезпечення?

Після останнього оновлення драйвера Nvidia ви можете відкрити панель керування Nvidia та вибрати «Довідка» на верхній панелі, а потім «Інформація про систему». Це покаже вам значення «Максимальна потужність графіки», у прикладі нижче цей ноутбук становить 130 Вт.

Фактичне значення, звичайно, може змінюватися залежно від динамічного прискорення, тому я рекомендую фактично перевірити та підтвердити. Наприклад, наведена вище RTX 3080 повідомляє про максимальну графічну потужність 130 Вт, але динамічне посилення дозволяє їй працювати на 150 Вт, коли ЦП не використовується.

Перевірте обмеження потужності самостійно

Процес, який я використовую для визначення обмеження потужності (TDP), на якому фактично працює графічний процесор, полягає в тому, щоб просто запустити робоче навантаження графічного процесора та відстежувати результати – ось так:

  • Завантажте та запустіть HWInfo
  • Запустіть постійне навантаження GPU, наприклад гру з високими налаштуваннями, я використовую тест Unigine Heaven .
  • У HWInfo прокрутіть униз до GPU та позначте «GPU Power», як зазначено нижче.

У цьому випадку GPU ноутбука RTX 2070 Super працює на 115 Вт, що вважається Max-P або повною продуктивністю, а не Max-Q.

Вам не потрібно проводити тест довго, наведений вище приклад був 30-хвилинним стрес-тестом, а середнє значення в крайньому правому стовпці було 114 Вт. Час від часу він зменшуватиметься та зростатиме, однак середнє значення близько до очікуваної межі 115 Вт машини.

Інше програмне забезпечення, як-от GPU-Z, також покаже рівні потужності, на яких працює графічний процесор, принцип той самий, запустіть завантаження GPU та відстежуйте.

Залежно від ноутбука ліміт може змінюватися, якщо також задіяно ЦП. Після цього одночасно спробуйте стрес-тест процесора, наприклад Aida64 , і подивіться, як поводиться потужність графічного процесора.

Для ноутбука, характеристик якого у вас немає доступу

Якщо обмеження потужності не вказані постачальником, найкраще перевірити відгуки. Хороші рецензенти звернуть увагу на обмеження потужності, яких вони дотримуються, оскільки це ключовий фактор, що впливає на продуктивність. Якщо це не вдасться, ви можете поставити запитання постачальнику безпосередньо через канали підтримки або тому, хто коли-небудь продає машину.

В ідеальному світі всі постачальники вказували б обмеження потужності для GPU, але, на жаль, це ще не так. Останнім часом у цій сфері відбулися певні зміни, сподіваємось, ми почнемо бачити, що все більше компаній роблять це, оскільки Nvidia продовжує сегментувати свою лінійку GPU.

Поширити
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору