Графік роботи:

Пн-Сб:10:00 - 18:00

Нд: Вихідний

Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог

Що таке комутатор MUX для ігрових ноутбуків?

Що таке комутатор MUX для ігрових ноутбуків?

комутатор MUX для ігрових ноутбуків?

Перемикач MUX дозволяє вимкнути інтегровану графіку в ігровому ноутбуці, забезпечуючи підвищення продуктивності в іграх за рахунок скорочення часу автономної роботи.

 

Щоб зрозуміти, що робить комутатор MUX, вам потрібно спочатку зрозуміти, як працює Optimus.

Що таке Optimus?

Більшість ігрових ноутбуків мають два графічні процесори, інтегровану графіку (iGPU), яка є частиною процесора, тобто Intel або AMD, і дискретну графіку (dGPU), наприклад Nvidia RTX 3060.

DGPU потужніший, тому споживає більше енергії. Це не ідеально для портативного пристрою, де час роботи батареї важливий. Замість того, щоб постійно використовувати потужну графіку, коли вона не потрібна, замість неї використовується інтегрована графіка з меншою потужністю. DGPU все ще є і готовий до використання, якщо він знадобиться.

Коли ви відкриваєте гру або будь-яке інше інтенсивне робоче навантаження GPU, система достатньо розумна, щоб виконувати робоче навантаження на більш потужному dGPU. Це Optimus за роботою, також відомий як MSHybrid.

Вузьке місце Optimus

Під час запуску гри кадри можуть генеруватися на dGPU, але вони спочатку надсилаються через iGPU, перш ніж досягти екрана. Це означає, що в багатьох сценаріях iGPU діє як вузьке місце, і тому можливість вимкнення Optimus призводить до підвищення продуктивності в іграх.

Хоча це залежить від робочого навантаження, ігри з вищою частотою кадрів, як-от кіберспорт, зазвичай мають більший приріст продуктивності, коли iGPU виключено. Робочі навантаження рендерингу, такі як V-Ray або Blender, майже не бачать різниці, оскільки завдання в основному повністю передається на dGPU для обробки, а не кадри надсилаються назад через iGPU, як це відбувається в іграх.

Що таке комутатор MUX?

Перемикач MUX (скорочення від Multiplexer, часто помилково пишеться як «mucks» або «muc») дозволяє вручну вмикати чи вимикати інтегровану графіку. Це робиться шляхом фізичної зміни з’єднання між графічним процесором і екраном. Таким чином, щоб вимкнути Optimus, потрібно, щоб ноутбук мав фізичну апаратну підтримку цієї функції, це не те, що ви можете оновити самостійно. Ви не можете просто вимкнути інтегровану графіку через диспетчер пристроїв у Windows, це не змінює спосіб фізичного підключення графічного процесора та екрана.

Щоб застосувати зміни, після ввімкнення або вимкнення Optimus через програмне забезпечення Windows потрібно перезавантажити. Це трохи незручно, якщо ви часто змінюєте, але якщо ви все одно граєте від настінного джерела живлення, має сенс залишити Optimus вимкненим.

Якщо Optimus вимкнено, інтегрована графіка більше не доступна. Вони більше не відображаються в диспетчері завдань, натомість доступна лише дискретна графіка. Тепер це більше схоже на звичайний настільний ПК, де екран підключено безпосередньо до потужного графічного процесора. Тепер продуктивність ігор має бути покращена, як показано вище, але якщо вам потрібно працювати від акумулятора, час роботи буде меншим.

 

Перемикач MUX відкриває додаткові функції

Крім того, тепер можна використовувати додаткові функції. Якщо Optimus увімкнено, Nvidia ShadowPlay може працювати лише в іграх для захоплення екрана. Щоб використовувати ShadowPlay поза іграми з іншим програмним забезпеченням або лише на робочому столі Windows, потрібне пряме з’єднання між екраном і графічним процесором Nvidia – це Optimus вимкнено. Вимкнути Optimus також потрібно для використання G-Sync на ноутбуках із панелями, сумісними з G-Sync.

Перемикач MUX є кращим, якщо функція преміум-класу

Без перемикача MUX ваш ігровий ноутбук або застряг із увімкненим або вимкненим Optimus, ви не можете це змінити.

Протягом останнього року ігрові ноутбуки з перемикачем MUX безперечно стали більш поширеними порівняно з роком раніше або роком раніше.

На жаль, у багатьох високоякісних ігрових ноутбуках його досі немає. ASUS, зокрема, повідомила мені, що вони не включили його в моделі середнього класу, такі як Strix G15 Advantage Edition, оскільки це призвело б до збільшення вартості, але вони також не включили його в свій вищий клас Zephyrus M16.

Особисто я вважаю, що вибір користувача найкращий. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність під час гри, ви можете це зробити, а якщо вам потрібен максимальний час автономної роботи в школі чи в офісі, ви також можете це зробити. Недоліком є, звичайно, незручне перезавантаження, але незабаром це може залишитися в минулому.

Advanced Optimus – панацея?

Ідея Advanced Optimus від Nvidia полягає в основному в автоматичному перемиканні MUX, тому не потрібно перезавантажуватись для перемикання між iGPU та dGPU. В основному, коли ви просто використовуєте свій ноутбук для перегляду веб-сторінок, інтегрована графіка буде використовуватися, але потім, коли ви завантажуєте гру, вона перемикається на графіку Nvidia лише для повної продуктивності.

Очевидно, це набагато краще, ніж ручне перезавантаження ноутбука кожного разу, коли ви хочете перемикатися між ними – особливо якщо у вас є Dell G15 5515, оскільки вам потрібно зайти в BIOS, щоб внести зміни, немає програмного інтерфейсу!

Хоча Advanced Optimus звучить чудово в теорії, на практиці я ніколи особисто не мав можливості ним користуватися, незважаючи на те, що він, очевидно, доступний уже деякий час. Мені як рецензенту ноутбука це начебто говорить про те, що він, можливо, ще не готовий до прем’єр-тайму.

Звичайно, зараз продаються деякі ноутбуки з цією функцією, але я чув від багатьох великих компаній, що їм довелося відкласти випуск Advanced Optimus. Мені не було надано чіткої причини, але у мене складається враження, що це помилки чи інші труднощі впровадження.

У мене немає перемикача MUX, чи можу я все одно обійти Optimus?

Немає комутатора MUX? Нема проблем! Ви все ще можете підвищити ігрову продуктивність, підключивши зовнішній монітор до ноутбука. За умови, що вихід дисплея підключається безпосередньо до дискретної графіки, а не до інтегрованої графіки Intel або AMD.

Поширити
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору